středa 25.9.2024 od 16:00 hod.

VS
TJ Sokol Tasovice - FC Zlín 1:5  poločas 1:0
hřiště: Tasovice
Branky:6´Lapeš Pavel - 52´  Buchvaldek Lukáš,57´Brandner Patrik,63´,69´Natchkebia Zviad,89´Hrazdílek Lukáš(vlastní)

Sstava Tasovice
 Klimek Adam-Železný Petr-Hrazdílek Lukáš (K)-Vocílka Tomáš(83´Švarc Roman)-Šuba Pavel(71´Doležal Zdeněk)-Lapeš Pavel-Štancl Petr(83´Cihlář Tomáš)-Moravec Milan(76´Ryška Adam)-Špalek Jáchym(72´Navrátil Tomáš)-Čížek Ondřej-Vašina Jiří
Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Hřebabecký Petr.
Trenér: Miroslav Paul
Asistent trenéra: Hnaníček Josef

Sestava Zlín
Rakovan Matěj (LS)-Reiter Rudolf (LS)-Brandner Patrik (LS)(71´Nombil Cletus Daho (LS)-Buchvaldek Lukáš (LS)(66´Tkáč David (LS)-Slouk Matěj (LS)-Ndiaye El Hadji Latyr (LS)(46´Natchkebia Zviad (LS)-Kulíšek Patrik (LS)-Kolář Jakub (K) (LS)-Červinka Dalyn(46´Branecký Lukáš (LS)-Ovesný Radek (LS)(46´Vukadinović Vukadin (LS)-Polášek Šimon (LS)
Do zápasu nezasáhl Číž Adam (LS) a náhradní brankář Bachůrek Štěpán (LS).

Zpráva rozhodčího

Utkání bylo zahájeno v 16:32 z důvodu pozdního nástupu domácího družstva - viz zpráva TD.

Hodnocení utkání trenérem domácích-Miroslav Paul

Celé utkání se odehrávalo ve stejném duchu. Soupeř hrál s míčem, my jsme byli v hlubokém bloku.
Podařilo se nám vstřelit brzy branku, což pro mladou sestavu Zlína v prvním poločase byla studená sprcha a dokázali jsem tento nadějný výsledek udržet po dobu celé první půle.
Druhý poločas Zlín dostřídával do kvality, nám docházely síly a tím se nůžky mezi námi a soupeřem rozevírali, což vyústilo v konečný výsledek.
Beru toto utkání je studijní materiál pro naše mladé hráče. Bylo to pro 80% mužstva první zkušenost hrát proti profi hráčům a chtěl bych, aby tyto zkušenosti využili v divizních utkáních.

Foto naší přípravky na doprovod hráčů

Trenéři z leva: František Houšť,Petr Horáček a Martin Papaj
Střelec naší jediné branky Pavel Lapeš

ZNOJEMSKÝ deník.cz
Jak kdyby zrcadlo někdo obrátil vzhůru nohama. Tak v posledních dvou zápasech vypadá bilance divizních Tasovic. Potom, co tým TJ v prvním kole MOL Cupu vyzrál nad třetiligovými Rosicemi 2:1 a potom se mu dařilo i v mistrovských utkáních, přišla po nedělní čtvrtoligové prohře 0:6 ve Staré Říši ve druhém pohárovém kole proti Zlínu další sprcha. Sokolové ve druhém kole MOL Cupu totiž poslední zářijovou středu padli 1:5.

Přitom měli dobře našlápnuto. Po chybě hostů překonal jejich brankáře domácí kanonýr Pavel Lapeš a v šesté minutě šli do vedení 1:0. A to domácí udrželi až do poločasu."Do poločasu jsme pohlídali jejich šance, ovšem jakmile ve druhé polovině prostřídali, tak nám jejich fotbalová kvalita ukázala, jak se to hraje," hodnotil Lapeš.

Po změně stran hosté postupně prostřídali a diviznímu soupeři vsítili pět branek. "První poločas bych přičetl tomu, že nastoupila jedenáctka Zlína. Nebyl v ní ani jeden hráč, který stabilně hrává druhou ligu. A do druhého poločasu jejich mužstvo dostřídávalo do čím dál větší kvality. A pro kluky to byl studijní materiál do dalších zápasů," řekl trenér Tasovic Miroslav Paul.Přesto jeho svěřenec Lapeš věří, že diváci byli spokojení. "Trochu mě mrzí, že jsme dostali až pět branek. Ale musíme se oprostit a pro nás je teď důležitá neděle, kdy doma hrajeme od půl čtvrté s Velkým Meziříčím," dodal borec s číslem sedm na dresu.

Z webových stránek FC Zlín k tomuto utkání

I když jsme na Znojemsku od 6. minuty po hrubé chybě a brance Lapeše prohrávali, výsledek jsme ve druhém poločase bleskově otočili. K obratu zaveleli Buchvaldek s Brandnerem, triumf stvrdil dvěma nádhernými góly střídající Natchkebia. V závěru si ještě domácí dali po centru Vukadinoviče vlastní gól. Trenér Červenka dal v pohárovém utkání proti diviznímu týmu tentokrát šanci méně vytíženým hráčům nebo mladíkům z juniorky.
Po nedělním zápase v Ostravě protočil kompletní základní sestavu, ve které byli Slouk, Ovesný, Červinka nebo Kulíšek, kapitánem byl stoper Kolář.
Ševci začali na Znojemsku mizerně. Hned v 6. minutě hrubě chyboval stoper Slouk. Mladý obránce si špatně zpracoval míč, o který jej obral domácí útočník Lapeš. Tasovický forvard ranou o tyč prostřelil Rakovana a divizní tým šel nečekaně do vedení.
Náš tým se rychle probral, přidal na obrátkách, zvýšil úsilí. Kolář dlouhým pasem z vlastní poloviny vyslal do šance Brandnera, který šel z boku sám na gólmana Klimka, ale přes bránícího hráče nedokázal zakončit.
Vzápětí tasovický brankář parádně vytáhl dalekonosnou střelu Slouka z pětadvaceti metrů. Po rohu Buchvaldka hlavičkoval stoper Kolář, tasovická jednička ale předvedla další skvělý zákrok a šanci zneškodnila.Ševci dál byli aktivní, tlačili se do zakončení. Další pokus Slouka z dálky skončil mimo. Ve 39. minutě střílel z trestného kopu Ovesný těsně nad.
Nejblíže vyrovnání byl na konci první půle Brandner, který po Poláškově přízemním centru orazítkoval zblízka tyč.
Kouč Červenka o poločase stáhl ze hry trojici ofenzivních hráčů, místo Ndiayeho, Červinky a Ovesného poslal na trávník Bráneckého, Vukadinoviče a Natchkebiu.
Byl to právě gruzínský křídelník, jenž se po pár minutách pobytu na hřišti dostal ke střele. Pokus Natchkebii domácí brankář vyrazil na břevno a dorážející Buchvaldek srovnal na 1:1.
Náš tým měl dál územní převahu, soupeře z divize herně přehrával. Otočit výsledek mohl Brandner, po centru střídajícího Vukadinoviče se ale ještě neprosadil.
Gólem skončila až spolupráce stejných hráčů v 57. minutě, kdy Brandner zužitkoval další přihrávku Vukadinovičovu přihrávku a upravil na 2:1.
Klid jsme ale pořád neměli. Reiter po hodině hry nepřesnou zpětnou přihrávkou namazal tasovickému útočníkovi, Rakovan ale včas zasáhl a šanci Tasovic pohotovým zákrokem zmařil.
Odpor houževnatého soka jsme zlomili až třetí brankou, kterou vstřelil Natchkebia po autu Reitera a přihrávce Brandnera. Gólman Klimek neměl proti parádní ráně do šibenice šanci zasáhnout.
Ševci se za stavu 3:1 zklidnili, zbytek utkání kontrolovali. Trestný kop Buchvaldka ještě vytáhl gólman Klimek na roh, ale v 69. minutě jsme zase slavili. Natchkebia dostal míč na rohu šestnáctky. Otočil se s ním a nádhernou ranou do šibenice zvýšil náš náskok.
Tasovice se už ve druhé půli na výraznější odpor nezmohly. V závěru si dal dokonce domácí kapitán Vocílka po centru Vukadinoviče vlastní gól.
Náš tým tak s přehledem postoupil do 3. kola MOL Cupu. Úředním hracím termínem je středa 30. října.

2. kolo

Termín a čas se může po dohodě klubů ještě změnit.Toto je stanovený úřední termín pro 2. kolo MOL CUPU.

VS
TJ Sokol Tasovice - FC Zlín(vede 2.ligu(Chance Národní liga)

Na stránkách FC Zlín k tomuto losu a  soupeři

Naše fotbalisty čeká v MOL Cupu další divizní tým. Po Hranicích se představíme v Tasovicích. Soupeře ze Znojemska nám určil čtvrteční los 2. kola, který se uskutečnil v sídle FAČR na pražském Strahově. Oficiálním termínem utkání je středa 25. září 2024.Naši hráči se soupeře dozvěděli při dopoledním tréninku. I když si někteří kvůli cestování a větší atraktivitě přáli soupeře z regionu, nakonec pocestujeme na jih Moravy.„Zase poznáme další tým, jiné prostředí. Já jsem proti Tasovicím v poháru hrál právě za Zlín, bylo to za trenéra Pulpita. Vím, že nás čeká těžké utkání, protože v Tasovicích je menší hřiště, přijde dost lidí. Navíc spousta jejich kluků prošla Znojmem, takže to nebude nic jednoduchého,“ ví dobře asistent trenéra FC Zlín Lukáš Motal. Tasovice jsou tradičním divizním účastníkem, čtvrtou nejvyšší soutěž hraje od sezony2010/2011. Po pěti odehraných kolech jsou s pěti body na jedenáctém místě.Čekání na první výhru ukončili až v neděli, kdy doma po obratu přehráli Humpolec 3:1 a zvedli si náladu po předcházejících ztrátách.Sokol vede trenér Miroslav Paul, jeho asistentem je bývalý hráč Zlína Josef Hnaníček.Rodák ze Štítné nad Vláří strávil na Letné tři a půl roku, ševcům pomohl k triumfu v MOL Cupu, zahrál si s nimi i evropské poháry. Celkem nastoupil v 75 ligových duelech, vstřelil dvě branky. Tasovice své domácí zápasy hrají na stadionu Tasanda s kapacitou 1 200 diváků.

Los 2. kola MOL Cupu: Do Tasovic přijede Zlín, kam zamíří Zbrojovka a Líšeň?

Především jihomoravské fotbalové celky ze čtvrté ligy se mají na co těšit. Čtvrteční los druhého kola MOL Cupu jim přisoudil pořádně zvučné soupeře, do Tasovic zamíří Zlín, ještě větší utkání čeká Kuřim, která na svém trávníku přivítá Slovácko. Bzenec pak před svými fanoušky změří síly s Olomoucí. Naopak druholigové kluby z jižní Moravy budou opět plnit roli favoritů. Úředním termínem druhého kola je středa 25. září.

Fotbalisté Zbrojovky Brno při svém vstupu do nového ročníku domácího poháru před televizními kamerami porazili Bohunice 6:2, se soupeřem ze čtvrté ligy se utkají i ve druhém kole. Tentokrát zamíří do Frenštátu pod Radhoštěm.Podobně je na tom i Líšeň, která pokračuje ve své tradici střetů se soupeři z Vysočiny. Čtvrteční los jí přisoudil cestu do Žďáru nad Sázavou, na stadionu klubu ze čtvrté ligy se představí i Vyškov, který zamíří do Bílovce.Nadšení z losu však panuje především v Kuřimi a Bzenci. Celek z Brněnska vyřadil už tři soupeře, naposledy si poradil i s třetiligovým Startem Brno. Odměnou mu bude domácí utkání se Slováckem, které dlouhodobě patří mezi přední celky nejvyšší soutěže. Bzenec pak přivítá Olomouc, která má aktuálně výbornou formu.Těšit se mohou i Tasovičtí. Poté, co si poradili s Rosicemi, tentokrát změří síly se zvučným druholigovým soupeřem. Budou totiž hostit Zlín, který aktuálně kraluje Chance Národní Lize.Do následného třetího kola už se z nejvyšší soutěže zapojí i účastníci evropských pohárů.

SK Vysoké Mýto - SK Hořovice
Spartak Police nad Metují/FK Chlumec nad Cidlinou - FC Slavia Karlovy Vary/FC Chomutov

Postupujeme do 2. kola !!!!!!!!
Losování druhého kola bude ve čtvrtek 5. září a termí plánovaných utkání druhého kola je na středu 25.záři 2024.
Tasovičtí fotbalisté (černí), hrající čtvrtou ligu, postoupili do druhého kola MOL Cupu. Poslední srpnovou středu doma porazili třetiligové Rosice 2:1.

středa 28.8.2024 od 17:30 hod.

VS
TJ Sokol Tasovice - FC Slovan Rosice(3.liga)  2:1  poločas 0:1
Branky: 57´Vocíka Tomáš,77´Vašina Jiří - 30´Kaláb Lukáš

Sestava Tasovice
Klimek Adam-Železný Petr-Navrátil Tomáš-Vocílka Tomáš-Lapeš Pavel-Štancl Petr(70´Dikovský Dušan)-Moravec Milan (K)(90+3´Kodytek Ondřej)-Ryška Adam(70´Doležal Zdeněk ml.)-Špalek Jáchym(90´Vojtíšek Petr)-Blahoudek Marcel-Vašina Jiří

Sestava Rosice
Drobek Jakub-Kršák Michael (K)-Kos Lukáš-Dobrovodský Tomáš-Fila Adam(62´Koláčný Jiří)-Trtek David(78´Rimovičs Renards (LS))-Přikryl Štěpán(62´Sedláček Erik)-Kaláb Lukáš-Matula Fabian(25´Kulík Karel)-Oborný Jiří(46´Mazuch David)-Rajčinec Rostislav
Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Vychodil Jan.
Trenér:Čuhel Petr

Diváků: 340

Doba hry: 45+4 , 45+4

ŽK: 24´Navrátil Tomáš,44´Moravec Milan,75´Lapeš Pavel,90+4´ Klimek Adam - 26´Rajčinec Rostislav,34´Fila Adam

Rozhodčí: R-BUDOVIČ Pavel , AR1-JULÍNEK Jiří , AR2-BODEČEK Adam

Zranění - Matula Fabian - poranění hlavy - tržná rána na temeni při nezaviněné srážce s vlastním spoluhráčem, hráč utkání nedohrál.

Hodnocení trenéra-Miroslav Paul

Vydřené vítězství v poháru proti soupeři z vyšší soutěže. Věřím, že to bude pro tým povzbuzení do divizních zápasů. V první půli jsme kupili takové mikrochyby, které nás stali za prvé obdržený gól a zároveň spoustu sil ve velkém vedru. Ve druhém poločase jsme hned v úvodu přežili velkou šanci Rosic, abychom poté ze standartky udeřili my. Rosice si opět vytvořili své šance a zvonila nám několikrát konstrukce branky, ale nakonec jsme to byli my kdo se opět prosadil po standartce a bereme postup.

Vítězství beru jako doping do další práce a hlavně hmatatelný důkaz toho, že mužstvo má svůj charakter a sílu, aby zvládalo těžké utkání v dlouhodobé soutěži.

Foto z tohoto zápasu od pana Šimíka ZDE k nahlédnutí

Tasovice otočily proti třetiligovým Rosicím a v MOL Cupu jdou dále

Zatímco ve čtvrté lize se fotbalistům Tasovic daří tak z poloviny, v MOL Cupu jim přeje štěstí. Potom, co sokolové postoupili po odstoupení 1. SC Znojmo přímo do prvního kola, v něm porazili 2:1 třetiligové Rosice.

Hosté šli jako první do vedení zásluhou Lukáše Kalába ve třicáté minutě. Po změně stran však domácí otočili a zásluhou standardky Tomáše Vocílky a přímého kopu Jiřího Vašiny dovedli tým TJ do dalšího pohárového kola, kde mohou Tasovice narazit i na druho- a prvoligové kluby. Přesto je pro ně důležitější následují mistrovské klání s Humpolcem.

"Zápas s Rosicemi jsme si chtěli užít. Řekli jsme si, že si uděláme dobrou náladu, jelikož v neděli hrajeme doma, potřebujeme zvítězit. S tím jsme do toho šli, pokusit se vyhrát a vyšlo to náramně. Fanoušci přišli a konečně jsme jim po nějaké době udělali radost v podobě postupu," těšilo tasovickéhoútočníka Milana Moravce.Vítězství nad Rosicemi se podle něj nerodilo snadno. "Hráli jsme proti třetiligovému týmu. Poslední zápas v MSFL vyhráli nad rezervou Slovácka 3:1, mají tam šikovné kluky, i když dneska nheráli v plné sestavě, ale i náhradníky mají kvalitní," hodnotil Moravec.Výhra a postup do druhého kola MOL Cupu je pak pomyslným dopingem právě před Humpolcem. "Ale je to s velkým vykřičníkem. Je to naše první výhra v sezoně. Ovšem zůstaneme na zemi s pokorou. A jak říká náš trenér Miroslav Paul, budeme oslavovat prací," uzavřel Moravec.Tasovičtí fotbalisté tedy budou v náročném týdnu pokračovat doma. Klání s Humpolcem startuje o půl páté odpoledne.

2. předkolo

ZRUŠENÍ ZÁPASU PŘEDKOLA A ODHLÁŠENÍ SE Z MOL CUPU 2024 KLUBEM 1.SC ZNOJMO FK

Níže posíláme stanovisko 1.SC Znojmo FK.Náš celek TJ Sokol Tasovice tímto postoupí do 1. kola MOL CUPU 2024,kde už budou zařazení ikluby 1 a 2 ligy.